کفپوش یا پارکت لمینت؟

0 Comments
پارکت لمینت

کفپوش یا پارکت لمینت؟

کفپوش:

اتخاب کفپوش پی وی سی یا پارکت لمینت برای دکوراسیون داخلی منزل بسیار دشوار و در حقیقت یکی از مهمترین و اصلی ترین قسمت های دکوراسیون داخلی منزل است. کفپوش از ناصر بسیار تاثیر گذار در دکوراسیون منزل است که بر همه جلوه دکوراسیون منزل تاثیر می گذارد.

کفپوش پی وی سی

کفپوش یا پارکت لمینت | فرم و کاربرد کفپوش ها

اول از همه باید به جلوه ای که تمایل دارید در دکوراسیون منزل به وجود آورید بیاندیشید.

برای نمونه به این فکر کنید که آیا کاشی های لعابی مراکشی برای کف پوش اتاق کودک می تواند مناسب باشد؟؟! سپس به مزایا و کاربرد پذیری کفپوش فکر کنید.

کفپوش پی وی سی

آیا به مفید بودن موکت در کل کف اتاق اعتقاد دارید یا خیر؟

نحوه نگهداری و جذابیت و زیبایی کف پوش بسیار مهم است. همانطور که به نگهداری و کیفیت یک کفپوش فکر می کنید باید به زیبایی آن و تمایلتان برای داشتن آن در منزل نیز توجه کنید.

اینکه یک کفپوش ضد لک است یا تمیز کردن آن چه اندازه آسان است نکتع مهمی است. همچنین به نگهداری و جذابیت کفپوش با هم بیندیشید.

کفپوش پی وی سی

کفپوش یا پارکت لمینت | شایستگی و برازندگی کفپوش

کاربردی بودن و برازندگی کفپوش هنگام تخاب باید در کنار هم سنجبده شوند. برای نمونه برای آشپزخانه باید کفپوشی را انتخاب کنید که نظافت آن آسان باشد و در مقابل نفوذ آب و دیگر مایعات مقاوم باشد. برای کفپوش اتاق کودک و فضای ورودی و هال نیز باید گزینه ای را انتخاب کنید که دوام و ماندگاری زیادی داشته باشد زیرا چنین فضاهایی از فضاهای پر رفت و آمد به شمار می روند.

برای اینکه بدانید هر کفپوشی شایسته و برازنده چه فضایی است به میزان رفت و آمدها و فعالیت هایی که در هر فضا انجام می شود و همچنین به سبک مورد نظر خود برای دکوراسین یک فضا توجه کنید و کفپوشی را انتخاب کنید که به خوبی با آن سبک همخوانی داشته باشد.

یکی دیگر از موارد مهم که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که کفپوشی که برای یک فضا انتخاب میکنید خطر آفرین نباشد! برای مثال کاشی های سرامیکی لعاب دار به شدت سر و لغزنده هستند به خصوص اگر فرد با دمپایی یا کفش روی آن راه برود.

کفپوش پی وی سی

کفپوش یا پارکت لمینت | سر و صدا

سر و صدای ایجاد شده توسط کفپوش ها می تواند بسیار مشکل ساز و آزار دهنده باشد به خصوص در خانه های آپارتمانی و کوچک که فضاها به هم نزدیک هستند. کفپوش های سخت از جمله سنگ مرمر، سرامیک، کاشی های کوره ای و چوب ها به اندازه ای صدا را بازتاب می دهند.

در حالی که کفپوش های دیگر مانند کرک، وینیل، موکت صدا را به خوبی جذب می کنند. شما می توانید در اکثر موارد با زیر سازی و عایق بندی خوب زیر کفپوش این مشکل را بر طرف کنید.

پارکت لمینت

کفپوش یا پارکت لمینت | نقش کفپوش در طراحی

کفپوش یکی از مناسب ترین عناصر برای انسجام در فضاهای مختلف خانه است. به همین خاطر است که بیشتر طراحان دکوراسیون داخلی از یک نوع کفپوش برای فضاهای موجود در خانه استفاده می کنند.

همچنین کفپوش یکی از عناصر مناسب برای تعریف و تفکیک فضاهاست. برای نمونه زمانی که طراحان دکوراسیون داخلی برای کفپوش فضاهایی چون هال و نشیمن و اتاق خواب یک نوع کفپوش را اتخاب می کنند هدفشان ایجاد انسجام و اتحاد در دکوراسیون داخلی این فضاهاست.

زمانی که برای آشپزخانه یا سرویس بهداشتی از کفپوش دیگری استفاده می کنند هدفشان تعریف مجزا و تفکیک این فضاها از فضاهای دیگر است که در این صورت برای انسجام در دکوراسیون این فضاها از عناصر دیگری مانند رنگ کمک گرفته می شود.

پارکت لمینت

کفپوش یا پارکت لمینت | هزینه های اضافی

یکی از موارد مهمی که هنگام تصمیم گیری و انتخاب کفپوش باید به آن فکر کنید هزینه آن است. از ابتدا تعیین که چه مقدار می خواهید برای کفپوش خانه هزینه کنید.

همچنین هنگام برآورد و تعیین هزینه لازم برای کفپوش مورد نظر خود حتما هزینه های اضافی آن را که شامل اجرت نصب و هزینه های لازم برای پولیش و نگهداری آن است در نظر بگیرید.

پس از محاسبه کل هزینه ها می توانید در صورت مناسب بودن شرایط تصمیم بگیرید.

پارکت لمینت


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *