کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه از چه موادی ساخته می شود؟

از آنجایی که مواد تشکیل دهنده کابینت های آشپزخانه در ماندگاری و زیبایی آن ها نقش بسیار مهمی بازی می کند. اطلاعات مختصری در این مورد می تواند برای انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه به شما کمک کند.

کابینت آشپزخانه اغلب از چوب یا مواد تشکیل شده از چوب ساخته می شوند:

  • چوب
  • تخته سه لا
  • ام دی اف (تشکیل شده از خرده چوب های به هم فشرده)

کابینت هایی که از چوب و تخته سه لا ساخته شده اند به کیفیت بالا و مرغوبیت معروف هستند. هر چند در کنار دوام و کیفیت دارای قیمت بسیار بالاتری هم می باشند.

ام دی اف (MDF) نوعی چوب مصنوعی است که از چسباندن و فشردن خرده چوب ها (احتمالا خاک اره و تراشه چوب) ساخته می شود. کابینت های آشپزخانه ای که در اغلب منازل و فروشگاه ها مشاهده می کنید از چوب ام دی اف ساخته شده اند.

کابینت چوبی

این نوع از کابینت های آشپزخانه از چوب طبیعی درخت ساخته می شود. نقوشی که بخاطر وجود انواع طرح و گره ها در چوب وجود دارد بر بدنه کابینت می نشیند زیبایی این محصول را بسیار بیشتر کرده است.

چوب طبیعی دارای دوام بسیار بالایی می باشد و اغلب آسیب های سطحی که به بدنه کابینت چوبی وارد می شود قابل تعمیر است.

کابینت های چوبی به دلیل وزن زیادی و قیمت بالایی که دارند اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرند. و بیشتر از چوب طبیعی برای ساخت درب ها یا کشوهای کابینت آشپزخانه استفاده می شود. از طرف دیگر بافت چوب به گونه ای است که بر اثر تغییرات دما و رطوبت پیچ و تاب بر میدارد و تغییر شکل میدهد. اما در مورد کابینت های ام دی اف این مورد کمتر دیده می شود.

کابینت ام دی اف

ام دی اف از الیاف چوب با ترکیب چسب و رزین و موم و تحت فشار بالا ساخته می شود و بدلیل ارزان قیمت بودن جایگزین مناسبی برای چوب است. سختی و مقاومت این محصول نسبت به چوب کمتر است. ام دی اف به عنوان یکی از متریال های با کیفیت و ارزان قیمت برای ساخت کابینت آشپزخانه پیشنهاد می شود.

کابینت آشپزخانه ام دی اف دارای دوام خوبی است ولی این دوام می تواند تحت حرارت و دمای بالا تغییر کند. سطح صاف و یکدست ام دی اف امکان استفاده از رنگ های متنوع را در ساخت کابینت های آشپزخانه فراهم می کند.

از انواع کابینت های آشپزخانه ام دی اف هستند. که تفاوت هایی در ساخت و ظاهر آنها وجود دارد.