کابینتهای ام دی اف اشپزخانه همراه با عکس

0 Comments
کابینتهای ام دی اف اشپزخانه

کابینتهای ام دی اف اشپزخانه همراه با عکس

بیشترین استفاده از ام دی اف در کابینتهای اشپزخانه است. بیشتر کابینتهای اشپزخانه ام دی اف شامل چوب طبیعی و یا ام دی اف می باشند. ام دی اف معمولا به دلیل سهولت در نظافت و رنگ آمیزی در لایه های بیرونی کابینت استفاده می شود.

کابینتهای ام دی اف اشپزخانه

اما این تنها اشپزخانه ها نیستند که از کابینتهای ام دی اف استفاده می کنند. حتی در حمام هم می توانید از ام دی اف استفاده کنید چرا که ام دی اف دارای مقاومت بسیار بلاتری نسبت به چوب است. به همین دلیل وجود رطوبت درون حمام و یا حرارت نمی تواند آسیب جدی به ام دی اف وارد کند. البته باید دقت کنید اگر از ام دی اف در حمام یا مکان های مرطوب استفاده می کنید، از نوع خاصی از ام دی اف استفاده کنید که دارای مقاومت بالا باشد. ورقه های ام دی اف معمولی در تماس با رطوبت به شدت آسیب پذیر هستند.

کابینتهای ام دی اف اشپزخانه

برای ایمنی در مقابل آتش باید از نوع ام دی اف ای استفاده کنید که دارای مقاومت در برابر آتش باشد. البته این نوع از ام دی اف بیشتر در صنعت و مکان های تجاری بزرگ استفاده می شود اما اگر تمایل داشته باشید می توانید از این نوع کابینت ام دی اف در منزل هم استفاده نمایید.

در اکثر موارد برای کابینتهای اشپزخانه ام دی اف را با تخته سه لا مقایسه می کنند که البته مفایسه درستی نیست. اما اگر در موارد دیگر باشد می توانید از تخته سه لا بجای ام دی اف استفاده نمایید.

کابینتهای ام دی اف اشپزخانه

شما می توانید از ام دی اف فقط برای کاربردهای زیباسازی و دکوراسیون استفاده نمایید. برای این منظور استفاده از متریال wainscoting پیشنهاد می شود این متریال جدید می تواند در حمام ، اتاق نشیمن و اشپزخانه علاوه بر کابینت برای موارد دکوراتیو هم استفاده شود.

موارد دیگری که ام دی اف در آن استفاده می شود، قفسه بندی یا شیلد ، کتابخانه و میز تی وی است. ام دی اف یک سطح صاف دارد بنابراین می تواند در داخل کابینتهای ام دی اف اشپزخانه و قفسه ها و دیواره کتابخانه ها استفاده شود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که قرار دادن اجسام سنگین بر روی قفسه های ام دی اف می تواند موجب شکسته شدن آن ها شود. منظور از اجسام سنگین چند عدد کتاب در کتابخانه نیست. در صورتی که می خواهید از وسایل سنگینی مانند کیسه های برنج در فقسه های ام دی اف استفاده کنید بهتر است چوب را انتخاب کنید.

کابینتهای ام دی اف اشپزخانه

در نهایت ام دی اف یکی از پرکاربردترین مواد در ساخت کابینتهای اشپزخانه است و بسیار با دوام و زیبا می باشد. حتی در مواقعی بهتر از یک کابینت چوبی خواهد بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *