پارکت لمینت راهنمای خرید

0 Comments
پارکت لمینت

پارکت لمینت

پارکت ها کفپوش هایی هستند که جنس آن ها چوب طبیعی می باشد. پارکت به وسیله چسبهای مخصوصی به کف اتاق چسبیده می شود و پس از خشک شدن کامل جهت صاف و صیقلی شدن سطح آن را ساب و لاک می زنند.
پارکت ها نسبت به آب و رطوبت بسیار حساس هستند و در تماس با آب به سرعت دچار تورم می شوند یا اصطلاحا باد می کنند.
اگر اشیاء نوک تیز بر روی پارکت بیفتد و یا بر روی آن کشیده شود سبب خط و خش بر روی سطح پارکت می شود. بنابراین پس از گذشت مدت کوتاهی باید سطح پارکت را ساب و لاک بزنید و این امر باعث می شود که هزینه نگهداری پارکت بیشتر شود.

لمینت که در اصطلاح پارکت لمینت هم گفته می شود از جنس چوب فشرده به هم ساخته می شود. از جمله تفاوت های لمینت با پارکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) پارکت لمینت نیازی به چسب برای محکم شدن به کف اتاق را ندارد زیرا پارکت لمینت ها توسط شیارهایی که کلیک گفته می شود به یکدیگر چفت می شوند و هر چه قدر سطح مورد نظر وسیع تر باشد به دلیل افزایش وزن پارکت لمینت های کار شده میزان استحکام و چسبندگی به کف اتاق هم بیشتر می شود.
۲) از آنجا که برای نصب پارکت لمینت از چسب استفاده نمی شود کف اتاق شما آسیبی نمی بیند. و از طرف دیگر بدون هیچ مشکلی می توانید پارکت لمینت را از کف اتاق خود جمع و در محل دیگری مجددا نصب کنید بدون اینکه پارکت لمینت شما آسیبی ببیند.

۳) به دلیل استفاده از نوع مخصوصی از فوم در زیر پارکت لمینت عایق صوتی ایجاد شده و صدا به طبقه زیرین منتقل نمی شود. علاوه بر خاصیت عایق صوتی استفاده از فوم در زیر پارکت لمینت سبب ایجاد عایق حرارتی و برودتی نیز می شود.

۴) پارکت لمینت نسبت به رطوبت و برخورد اشیاء نوک تیز بسیار مقاوم تر از پارکت های چوبی می باشد.

۵) یکی دیگر از مزایای استفاده از پارکت لمینت سرعت بالای نصب آن هاست بطوری که یک واحد ۱۰۰ متری در مدت یک روز زمان نیاز دارد.

۶) همچنین پارکت لمینت نیازی به ساب و لاک ندارد و بلافاصله پس از نصب می توانید وسایل خود را بر روی آن بچینید.

جهت سفارش محصول و مشاوره می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

۰۲۱۴۴۷۶۴۹۹۱-۲ و ۰۲۱۴۴۷۶۴۰۳۰


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *