نکاتی که باید درباره قرنیز ام دی اف بدانید

0 Comments
قرنیز ام دی اف

نکاتی که باید درباره قرنیز ام دی اف بدانید

قرنیز ام دی اف

قرنیز ام دی اف

شما می توانید با کمک برخی از المان ها و ابزارهای معماری مانند قرنیزها ، گچبری های سقف و دیوار و تزئیناتی هرچند جزئی در ساختمان ، ایرادهایی را که نمی توانید از شر آن ها خلاص شوید ، پنهان کنید. قبل از شروع به چیدمان فضایی که نیاز به بازسازی آنچنانی ندارد ، منطقی تر است که از شر عیب و ایرادهای چشمگیر موجود در ظاهر آن فضا خلاص شوید. یکی از جزئیاتی که در هر فضایی معمولا به چشم نمی آید اما تاثیر بسیاری بر کل فضا دارد ، قرنیز ام دی اف است.

قرنیز ام دی اف

قرنیز ام دی اف معمولا دارای پهناهایی به اندازه ۱۰ سانتی متر است و ضخامتی در حدود ۱۵ تا ۴۰ میلی متر دارند. قرنیز ام دی اف یکی از جزئیات خاص معماری است که به راحتی تغییرات کوچک اما  موثری را در یک فضا به وجود می آورد و به کمکتان می آید تا یک فضای طراحی شده را کادر بندی کنید. همچنین از قرنیزها برای کوچک یا بزرگ نشان دادن فضا استفاده می شود.

قرنیز ام دی اف

نصب قرنیز ام دی اف و تاثیر آن بر روی بزرگی فضا

قرنیز ام دی اف

هرچه ارتفاع قرنیز شما کوتاه تر باشد ارتفاع سقف را بلندتر و  فضا را بزرگتر نشان می دهد. همچنین در مورد دیوارها این موضوع صدق می کند. قرنیزهای ام دی اف که دارای ارتفاع بلندتر و رنگ تیره تری باشند اندازه دیوار را کوتاه تر از اندازه واقعی نشان می دهند. بنابراین توصیه می شود که از تابلوهای بزرگ و بلند بر روی این دیوارها استفاده نکنید.

قرنیز ام دی اف

قرنیز ام دی اف با ارتفاع بین ۷ و ۹ و ۱۱ و ۱۳ سانتی متر در بازار موجود هستند. بنابراین با وجود گستردگی در اندازه ارتفاع قرنیز ها به راحتی می توانید یک کادر بسیار زیبا برای نمایش بهتر فضای موجود ایجاد نمایید. البته توصیه می شود که بیشتر از قرنیز های با ارتفاع ۹ سانتی متر استفاده نمایید.

قرنیز ام دی اف

دست نگه دارید قبل از خرید کابینت ممبران حتما این مقاله را بخوانید!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *