شستشوی کاغذ دیواری پاک کردن لکه از روی کاغذ دیواری

0 Comments
شستشوی کاغذ دیواری

بهترین روش شستشوی کاغذ دیواری : چند نکته ای که باید برای تمیز ماندن کاغذ دیواری حتما رعایت کنید ؛

 • برای جلوگیری از ثابت شدن لکه ها بر روی کاغذ دیواری حتما باید در فاصله های خیلی نزدیک کاغذ دیواری را شستشو دهید. گرد و خاک بر روی کاغذ دیواری سبب کدر شدن رنگ آن می شود بنابراین همیشه باید گرد و خاک را از روی کاغذ دیواری پاک کنید.
 • بسیار دقت داشته باشید که کاغذ دیواری را از بالا به پایین شستشو دهید. اگر کاغذ دیواری شما دارای ضخامت کمی است باید از آب گرم بدون صابون برای شستشوی کاغذ دیواری استفاده نمایید. اما اگر کاغذ دیواری ضخیم تری دارید می توانید از ترکیب ملایمی از آب و صابون استفاده نمایید.
 • اغلب اوقات لکه های روی کاغذ دیواری با آب ولرم و کمی صابون از بین می رود. بنابراین بعد از شستشوی کاغذ دیواری آن را با آب تمیر کنید و سپس با یک حوله آب اضافه را از روی کاغذ دیواری بطور کامل پاک کنید. اگر از مواد شیمیایی برای شستشو کاغذ دیواری استفاده می نمایید از آب ولرم برای شستشوی ان استفاده نمایید.
 • برای شستشوی کاغذ دیواری نباید از سیم های فلزی یا مواد شوینده خیلی قوی استفاده کنید. این مواد می تواند به شدت به کاغذ دیواری آسیب بزند. همانطور که گفته شد برای شستشوی کاغذ دیواری استفاده از آب ولرم کافی است.
 • در هنگام شستشوی کاغذ دیواری به اندازه از آب استفاده نمایید که آب به پشت کاغذ دیواری نفوذ نکند چراکه نفوذ آب به پشت کاغذ دیواری سبب بلند شدن کاغذ دیواری از روی دیوار می شود. بیشتر از همه محل اتصال رول های کاغذ دیواری امکان نفوذ آب به پشت کاغذ دیواری را فراهم می کند، بنابراین در موقع شستشوی کاغذ دیواری به محل اتصال رول های کاغذ دیواری خیلی دقت داشته باشید.

شستشوی کاغذ دیواری

پاک کردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری

 • اگر کاغذ دیواری منزل یا محل کار شما به وسیله چربی لکه شد می بایست خیلی سریع برای برطرف کردن آن اقدام کنید. برای پاک کردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری باید از گچ خیاطی و آب خمیر درست کنید و بر روی لکه چربی قرار دهید، صبر کنید که خمیر کاملا خشک شود سپس می توانید از مسواک یا یک برس نرم و کوچک برای برداشتن خمیر از روی کاغذ دیواری استفاده نمایید. فراموش نکنید که فبل از استفاده از خمیر گچ خیاطی باید از آب ولرم و مقدار کمی صابون برای شستشوی کاغذ دیواری استفاده نمایید تا پاک کردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری به خوبی انجام شود.

پاک کردن لکه شمع از روی کاغذ دیواری

 • شاید برای شما هم پیش آمده باشد که کاغذ دیواری منزل شما به وسیله شمع آب شده لک شود. در این زمان باید از یک کاردک برای شستشوی کاغذ دیواری استفاده نمایید و تمام لکه های شمع را از روی کاغذ دیواری پاک کنید. اگر تمام لکه ها از روی کاغذ دیواری پاک نشد می توانید از مداد پاک کن برای برداشتن باقی لکه از روی کاغذ دیواری استفاده نمایید.

پاک کردن لکه مداد رنگی از روی کاغذ دیواری

 • برای پاک کردن لکه های مداد رنگی از روی کاغذ دیواری باید یک تکه پارچه را به مواد شوینده آغشته نمایید و به آرامی بر روی کاغذ دیواری بکشید بعد از چند بار کشیدن پارجه بر روی کاغذ دیواری لکه ها به خوبی پاک می شوند. در صورتی که لکه های مداد رنگی بر روی کاغذ دیواری خیلی پر رنگ باشد می توانید از مسواک و خمیر دندان برای شستشوی کاغذ دیواری استفاده نمایید.

شستشوی کاغذ دیواری

شستشوی کاغذ دیواری غیرقابل شستشو

 • همانطور که از نام این نوع کافذ دیواری پیداست، امکان شستشوی کاغذ دیواری بطور کامل وجود ندارد پس سعی کنید همیشه کاغذ دیواری را تمیز نگه دارید. اما اگر کاغذ دیواری شما کثیف شد با استفاده از یک گوش پاک کن می توانید ذرات موجود بر روی کاغذ دیواری را بردارید و سپس با استفاده از یک پارچه کاملا خشک لکه ها را از روی کاغذ دیواری پاک کنید.

پاک کردن لکه جوهر از روی کاغذ دیواری

 • اگر بر روی کاغذ دیواری شما لکه جوهر پخش شد باید از گچ خیاطی برای خشک کردن گچ استفاده نمایید. در این مورد خیلی دقت کنید تا جوهر بر روی کاغذ دیواری پخش نشود بعد از خشک شدن جوهر گچ خیاطی را به وسیله مسواک یا گوش پاک کن به آرامی از روی کاغذ دیواری پاک کنید.
 • دقت داشته باشید در صورتی که اثر لکه بر روی کاغذ دیواری باقی ماند از سابیدن بیش از حد کاغذ دیواری خود داری نمایید چون بیشتر از اینکه لکه را بر دارد سبب پوسته شدن کاغذ دیواری شده و وضعیت را بدتر از قبل خواهد کرد.

برای مشاهده آلبوم های کاغذ دیواری از این برگه دیدن نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *