بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان و آپارتمان و خانه های قدیمی

زمانی که تصمیم می گیرید تا تغییرات اساسی در خانه آپارتمان خود ایجاد کنید اولین گزینه بازسازی آپارتمان و بازسازی ساختمان شما خواهد بود برای این کار بهتر است خانه قدیمیتان را به صورت کامل یا بخشی از آن را تخریب کنید و یک خانه جدید با توجه به سلیقه و جزئیاتی که مورد نظرتان است از نو طرح ریزی نمایید.

بازسازی ساختمان

تعریف بازسازی آپارتمان و بازسازی ساختمان

کار بازسازی به صورت کلی به دو گروه تقسیم بندی می شود:

 1. بازسازی و ترمیم بخش هایی از ساختمان که نقش محکم سازی را ایفا می کند
 2. بازسازی قسمت هایی از خانه که جنبه زیباسازی و تغییر دکوراسیون داخلی را دارد

اگر شما یک ساختمان قدیمی دارید بسیار مهم است که به فکر بازسازی آن باشید در اغلب خانه ها بازسازی و مرمت ساختمان برای قسمت هایی که دچار نشست و یا ترکهای بزرگ شدن انجام می شود.

برای این کار اول باید دیوار ها را ترمیم کنید. به طور معمول در آغاز تخریب دیوارهای حائل برداشته نمی‌شوند زیرا به عنوان ستون های ساختمان باعث تحکیم ساختمان شما خواهند شد و در واقع وزن کل ساختمان را تحمل می کنند.

تخریب دیوارهای حائل را باید تا زمانیکه به آجر برسند انجام دهیم. منظور از این کار این است سطح دیوار را باید به قدری تخریب کنیم قسمت آجرهای دیوار نمایان شود. بعد از این کار باید دیوار را با استفاده از شاقول بندی به صورت استاندارد گل و گچ کاری کنیم. پس از اینکه گل و گچ کاملا خشک شد نوبت به کار سفیدکاری میرسد در نتیجه شما یک دیوار صاف و بسیار تمیز خواهید داشت. نباید دیوارهای حائل را تخریب کنیم بازسازی آنها فقط با یک گچ کاری خوب و دقیق به بهترین شکل انجام می شود.

بازسازی ساختمان

خطرات زندگی در خانه های فرسوده

مانند هر چیزی که در اطراف ما وجود دارد و پس از مدتی مستهلک و فرسوده می شود، تمام بنا و ساختمان ها نیز با گذشت زمان نیاز به بازسازی دارند. تمام چیزهایی که در یک ساختمان ممکن است وجود داشته باشد مانند لوله کشی آب و گاز در ساختمان ، گچ کاری ها ، نمای ساختمان ، کفپوش ها و دیوار پوش ها در طول زمان فرسوده شده و باید بازسازی شوند.

بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان بهترین روش برای تغییر نمای داخلی و خارجی خانه شماست و نسبت به هزینه تخریب و نوسازی بسیار مقرون به صرفه بود و کم هزینه تر است بنابراین اگر در این خانه فرسوده زندگی می کنید و قصد تخریب ساختمان خود را دارید کارشناس مشورت بگیرید و اگر بنای شما دارای استحکام و پایداری مناسبی است بهتر است به فکر بازسازی آن باشید.

بازسازی ساختمان

چه دلایلی برای بازسازی آپارتمان وجود دارد

 • اگر بافت ساختمان شما به صورت کامل و یا جزئی دچار تخریب شده باشد
 • اگر نیاز به تغییر دکوراسیون داخلی و خارجی و بازسازی آپارتمان خود را داشته باشید
 • اگر می خواهید ساختمان خود را در مقابل زلزله و سیل و سایر عوامل طبیعی محکمتر و مقاوم تر کنید
 • اگر می خواهید بخش هایی از ساختمان تان را تغییر کاربری دارید
 • اگر قرار باشد تعداد به اعضای خانواده تان بیشتر شود و به فضای بیشتری در منزلتان نیازمند باشید
 • اگر می خواهید سبک ساختمان خود را مدرن کنید و از فناوری روز در طراحی دکوراسیون داخلی تان استفاده نمایید

بازسازی منزل چه تاثیری بر روی روحیات شما دارد

طبق گفته کارشناسان افرادی که در محیط زندگی و دکوراسیون داخلی منزل شان تغییراتی برای زیباتر شدن خانه شان انجام می دهند دارای روحیه بهتری هستند. بنابراین اگر می خواهید همیشه رویه با نشاطی داشته باشید پیشنهاد می کنیم به فکر ایجاد تغییرات و بازسازی در ساختمان و محیط کار خود بیفتید.

همه ما با گذشت زمان از محیط کار یا زندگی که به صورت تکراری درآمده باشد احساس خستگی و دلزدگی می کنیم. بنابراین زندگی کردن در یک فضایی که به مدت طولانی درآن زندگی و کار انجام داده باشیم می تواند ما را دچار روزمرگی و خستگی نماید. پس استفاده از بازسازی ساختمان و طراحی مدرن برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون منزل می‌تواند در افزایش نشاط و بالابردن روحیه ما موثر باشد.

همه ما نیاز داریم در طول روز چند ساعت را در فضایی باشیم که به ما احساس آرامش داده و استرسهای روزانه را از ما دور کند. بنابراین باید درباره اختصاص یک فضای آرامش بخش در خانه قدیمی و فرسوده خود باشید بهترین روش برای ایجاد این موضوع کار بازسازی ساختمان است.

بازسازی ساختمان

محاسبه هزینه بازسازی آپارتمان

پیش از اینکه برای بازسازی و ایجاد تغییرات در ساختمان خود اقدام کنید بهتر است ابتدا هزینه بازسازی منزل را محاسبه نمایید. در نتیجه وقتی که بدانید به چه اندازه می‌توانید از بودجه ای که برای ایجاد تغییرات در نظر گرفته اید استفاده کنید در انتخاب متریال و مصالح مورد نیازتان زمان بیشتری خواهید داشت.

در نتیجه با توجه به میزان هزینه و بودجه‌ای که برای بازسازی مد نظرتان است می توانید خیلی راحت تر تصمیم بگیرید ، چه قسمت هایی از ساختمان را می خواهید تغییر دهید و از چه طرح و سبکی برای بازسازی منزل تان استفاده نمایید.

نکات مهم درباره بازسازی منزل

 • از کارشناسان و افراد متخصص در حوزه در حوزه بازسازی ساختمان مشورت بگیرید
 • از یک طراح برای ایجاد تناسب در تغییرات محیط کار یا زندگی تان کمک بگیرید
 • کاملا شفاف و دقیق بودجه مورد نیاز برای بازسازی منزل و هزینه های پیش بینی نشده را محاسبه کنید
 • درباره زمان انجام بازسازی ساختمان به صورت کامل و دقیق فکر کنید
 • سعی کنید از فناوری های روز برای انجام تغییرات استفاده نماید
 • باید از افراد متخصص و با تجربه در زمینه بازسازی آپارتمان کمک بگیرید
 • سعی کنید از طرح های خلاقانه و نو در طراحی مجدد فضای خانه و محل کارتان استفاده کنید
 • قوانین و مقررات ساختمان را در هنگام اجرای بازسازی به صورت کامل رعایت کنید
 • سعی کنید با حداقل تغییرات بیشترین تاثیر را در نمای ظاهری ساختمان ایجاد نمایید
 • قبل از هر چیز به رعایت ایمنی در حین کار پایبند باشید
بازسازی ساختمان

مراحل انجام بازسازی خانه

اولین قدم در بازسازی خانه گرفتن مشورت از کارشناسان است. اگر شما می‌خواهید پروژه بازسازی منزل تان را اجرایی کنید بهتر است در ابتدا با یک یک گروه متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت نمایید. در نتیجه می توانید خیلی بهتر و دقیقاً برای انجام پروژه در زمان مناسب تصمیم گیری کنید.

تخریب ساختمان

بعد از این که تصمیم گیری برای اجرای کلی پروژه انجام شد، می بایست با بهره گیری از کارشناسان در زمینه تخریب اطلاعات کاملی را کسب نمایید. بنابراین با توجه به طرحی که مورد نظرتان است نیاز دارید تا بخش‌هایی را تخریب نماید. اما می بایست به قوانین و مقررات ایمنی به صورت کامل پایبند باشید.

ساخت مجدد

بعد از این که قسمتهایی از ساختمان را تخریب گردید، مطابق با آنچه که در طراحی مشخص شده است پروژه را جلو ببرید. و قسمت هایی که از پیش تعیین شده است را بسازید. سعی کنید از افراد متخصص و کارشناس در این زمینه مشورت بگیرید.

جمع آوری نخاله ها

در انتهای انجام پروژه و اتمام کارهای مربوط به ساخت و ساز ساختمان ، می بایست کلیه نخاله هایی که در طی انجام پروژه ایجاد شده است را به صورت کامل جمع آوری نمایید.

اگر برای بازسازی آپارتمان در تهران و شهرستان تصمیم خود را قطعی کرده اید، می توانید با مجموعه خیام چوب که دارای سابقه ای چندین ساله در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی است در ارتباط باشید. ما به شما کمک میکنیم تا آپارتمان یا خانه خود را با سلیقه خودتان از نو بسازید.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان در تهران عمدتاً به دلیل بافت فرسوده این شهر از متداول‌ترین پروژه‌های عمرانی به حساب می‌آید. نکته بسیار مهمی که که می بایست پیش از اقدام برای بازسازی ساختمان مورد توجه قرار گیرد برنامه ریزی دقیق برای انجام پروژه می باشد.

در ادامه ما به شما در چند نکته نشان خواهیم داد که چگونه می توانید فضای خانه تان را به صورت کامل بازسازی کنید و یک برنامه دقیق برای انجام پروژه بازسازی خانه تان داشته باشید.

نکات مهم در بازسازی ساختمان

درباره آن چیزی که می خواهید تغییر دهید به صورت شفاف تصمیم گیری نمایید.

اگر قصد تخریب و بازسازی ساختمان تان را دارید توصیه نمی کنیم که یک بخش را به صورت کامل از بین ببرید. شاید فضایی در خانه تان باشد که دوست ندارید از بین برود به عنوان مثال شاید دوست داشته باشید باغچه و درختانی که در آن هستند را برای همیشه نگه دارید. از ابتدا تصمیم بگیرید که چه بخشهایی را میخواهید نگه دارید و چه بخش هایی نیاز به تخریب دارد.

سپردن پروژه به افراد با تجربه

بازسازی ساختمان کاری بسیار تخصصی پر اهمیت و همچنین پیچیده است. کلیه مراحل مانند طراحی ، تخریب و ساخت مجدد باید توسط افرادی متخصص و باتجربه انجام شود. بنابراین در هنگام بکارگیری پیمانکار و کارگرها برای تخریب بخشهایی از ساختمان ، می بایست از یک معمار برای طراحی و بازسازی مشورت بگیرید.

فراموش نکنید که منظور از بازسازی ایجاد تغییراتی در دکوراسیون منزل شما نمی باشد بلکه به معنای برطرف کردن کلیه مشکلات ساختاری و مهم در خانه تان است. اگر شما چندین بنا دارید که کاربری متفاوتی دارند و می خواهید آنها را تجمیع کنید بازسازی ساختمان بهترین گزینه برای شماست.

حتماً در مورد تمام مواردی که نیاز است با پیمانکار صحبت کنید و به صورت دقیق تخمین بزنید که چه میزان هزینه برای بازسازی خانه نیاز دارید.

بازسازی ساختمان

روش تامین بودجه و برنامه ریزی برای هزینه ها

اگر قصد دارید بازسازی ساختمان با کمترین هزینه و به بهترین شکل ممکن انجام شود، باید بودجه مورد نیاز را به صورت دقیق محاسبه نمایید. حتی بخشی از بودجه را به هزینه های پیش بینی نشده که ممکن است در حین اجرای پروژه به وجود آید اختصاص دهید.

عوامل موثر در هزینه بازسازی ساختمان

چندین عامل در هزینه بازسازی ساختمان اهمیت دارد که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

 • ابعاد و اندازه خانه‌ای که قصد نوسازی آن را دارید
 • محیط یا زمینی که در حال ساخت خانه در آن هستید
 • چگونگی دستیابی به ساختمان
 • مصالحی که برای بازسازی آپارتمان مورد استفاده قرار می گیرد
 • ویژگی و خصوصیات خانه های شما
 • نحوه طراحی و اجرا
 • تجربه و مهارت پیمانکاران

نحوه تهیه چک لیست برای بازسازی خانه های قدیمی

اگر میخواهید یک خانه قدیمی را خریداری کنید و یا ساختمان قبلی خود را بازسازی نمایید باید به مواردی مانند سیم کشی برق لوله کشی مربوط به آب و گاز سیستم عایق ساختمان و بسیاری موارد دیگر به صورت کامل توجه نمایید. حتماً به ترک و شکافهایی که بر روی دیوار وجود دارد دقت کنید همچنین قاب در و پنجره در صورتی که دچار زنگ زدگی شده باشند باید تعمیر شوند.

اگر شما یک آشپزخانه قدیمی دارید به خصوص اگر سال های زیادی از زمان ساخت آن ها میگذرد در هنگام بازسازی آپارتمان آن به مرمت بیشتری نیاز دارد. همچنین حمام خانه های قدیمی یکی از مواردی است که در بازسازی باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

بعلاوه باید به فکر طراحی فضای داخلی ساختمان نیز باشید مواردی از قبیل نورگیر بودن و گردش هوا از بخشهای مختلف ساختمان می بایست مورد توجه قرار بگیرد همچنین در طراحی دکوراسیون داخلی سعی کنید سبک و استایل کلیه ساختمان را حفظ کرده و اگر دکوراسیون شما دارای سبک مدرن است در طول بازسازی این سبک را دنبال کنید.

بازسازی ساختمان

بازسازی دیوار و کف

برای بازسازی دیوارها و شرکت ساختمان نیاز به بررسی استحکام و پایداری آن ها دارید. در صورتی که نیاز باشد باید این بخش ها را تخریب کنید در غیر این صورت باید به فکر تغییر دکوراسیون داخلی دیوارها با استفاده از نقاشی ، کاغذ دیواری و یا دیوار پوش های متنوع و زیبا باشید. در مورد کف ساختمان مصالح بسیاری مانند انواع سرامیک ، سنگ ، پارکت یا کفپوش های pvc را می توانید استفاده نمایید.

بازسازی آشپزخانه

یکی از موثرترین فضاهایی که در تغییر دکوراسیون داخلی خانه مهم است بازسازی آشپزخانه می باشد چندین روش برای بازسازی آشپزخانه که باعث زیباتر شدن فضای زندگی تان می شود را در زیر بیان کرده ایم.

 • تعویض کامل کابینت و یا نوسازی و تعویض درب کابینت
 • ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه با استفاده از انواع کاشی ایا تایل های بین کابینتی
 • بازسازی کف آشپزخانه با استفاده از انواع کفپوش های pvc یا سنگ و سرامیک
 • طراحی و ساخت کانتر در ورودی آشپزخانه
 • طراحی و ساخت کابینت جزیره ای در آشپزخانه
 • استفاده از پرده و مصالحی که باعث هماهنگی بیشتر با خانه تان میشود
بازسازی ساختمان

بازسازی اتاق خواب

برای بازسازی اتاق خواب بهتر است شخصی که می‌خواهد از این اتاق استفاده نمایند در مورد انجام پروژه نظر خود را بیان کند. اگر می خواهید درون اتاق کمد دیواری داشته باشید گزینه های زیادی مانند کمد دیواری درب ریلی وجود دارد. در اغلب خانه های قدیمی کمد دیواری ها فقط یک چهارچوب فلزی داشتند که درون قاب دیوار قرار می گرفت اما امروزه می‌توانید برای بازسازی ساختمان از کمد دیواری های درب ریلی و کمد دیواری های ام دی اف بسیار شیک و زیبا استفاده نمایید.

بازسازی سرویس بهداشتی خانه

یکی از بخشهای دیگری که در بازسازی خانه اهمیت دارد سرویس بهداشتی و مواردی از قبیل تعویض سیستم تاسیسات و نوسازی شیرآلات است. شما میتوانید در بازسازی حمام و دستشویی ، لوله ها و تاسیسات سرویس بهداشتی را به صورت روکار یا توکار با استفاده از لوله های pvc انجام دهید و یا مکان روشویی را تغییر دهید. این تغییرات در بازسازی ساختمان و بازسازی خانه بسیار موثر هستند.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام به دلیل اینکه ایجاد تغییرات در کف و دیوارها و یا هرگونه تعمیر یا تعویض در تاسیسات و لوله کشی و همچنین تعویض توالت و یا وان حمام نیاز به تغییرات ساختاری در ساختمان دارد، این موضوع را بسیار مهم و پیچیده کرده است.

نکته قابل توجه اینکه تنوع بسیار بالا در مصالحی که می توانید برای زیباتر شدن فضای حمام و سرویس بهداشتی خود از آن استفاده کنید قیمت پایین و ارزان بودن است.

ایده پردازی برای بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان همیشه به این معنا نیست که شما ساختار کلی بنا را تعمیر و مرمت کنید گاهی ممکن است نیاز داشته باشید بخشی را به خانه تان اضافه کنید. به عنوان مثال بر روی بام ساختمان شیروانی نصب کنید و یا یک اتاق کوچک برای اوقات فراغت تان بسازید.

مجموعه خیام چوب برای اجرای هر نوع بازسازی ساختمان در تهران و سایر شهرستانها با بهره گیری از افراد متخصص و مجرب آماده ارائه خدمات برای افزایش استحکام و پایداری تغییر دکوراسیون خانه شما با استفاده از طراحی و بازسازی مجدد بخش های مختلف منزل شما می باشد.

بازسازی ساختمان در تهران

گروه معماری خیام چوب در زمینه نوسازی و بازسازی به خصوص بازسازی ساختمان در تهران خدمات مشاوره ای خود را به صورت رایگان در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

همچنین ما در در زمینه طراحی انواع سازه از قبیل سازه برای آپارتمان های بزرگ و کوچک و ساختمان‌های تجاری و اداری فعالیت داریم.علاوه بر این با بهره گیری از بهترین طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی می‌توانیم با حداقل هزینه فضای زندگی و محل کار شما را زیباتر کنیم.

برای بازسازی یک ساختمان مهمترین چیز طراحی اولیه می باشد. این طرح باید تمام الزامات و عوامل جانبی را پیش بینی کرده باشد و همچنین از روش های طراحی نوین و به روز استفاده کرده باشد.

در طراحی و تغییر دکوراسیون ساختمان می بایست به توان اجرایی پیمانکار بازسازی ساختمان ، که می‌تواند موجب بهتر شدن نتیجه نهایی و پایین آمدن هزینه ها شود به صورت ویژه توجه نمایید.

چرا باید ساختمان را بازسازی کنیم

در اغلب موارد بیشتر افراد که مایع به بازسازی ساختمان و خانه های قدیمی خود هستند به دلیل ترمیم و مرمت بنا و همچنین تغییر در دکوراسیون داخلی منزل سعی در بازسازی ساختمان و خانه های قدیمی خود را دارند.

همچنین گاهی ممکن است به دلایلی از قبیل فرسوده بودن ساختمان ، بالا بودن سن بنا و افزایش پایداری و استحکام خانه و گاهی نیز برای ایجاد تغییرات کلی و اساسی در ساختار ساختمان به جهت تغییر کاربری از بازسازی استفاده میشود. گروه دیگری از افراد بازسازی ساختمان را برای افزایش قیمت فروش خانه بکار می‌گیرند.

به عنوان مثال بسیاری از افراد خانه هایی را که دارای قدمت بالا و زمان ساخت طولانی هستند را با قیمتی پایین خریداری کرده و پس از نوسازی و ترمیم بخش های مختلف ساختمان ، خانه بازسازی شده را با قیمت بسیار بالاتر به فروش می رسانند. البته گاهی هم مالکین ساختمان ها برای شخصی سازی و باز طراحی بخش های مختلف خانه مطابق با سلیقه خود اقدام به نوسازی می‌کنند.

مرمت و بازسازی ساختمان در تهران

ما متعهد می‌شویم کار بازسازی را به صورت صحیح و استاندارد و با ارائه بهترین کیفیت و قیمت تضمین شده برای شما انجام دهیم.

نوسازی ساختمان در تهران

گاهی پیش می‌آید افراد بعد از خرید یک خانه برای اینکه طراحی داخلی ساختمان را شخصی سازی نمایند و بر اساس سلیقه خود باز طراحی کنند برای نوسازی ساختمان اقدام می نمایند.

بیشتر افرادی که با مجموعه خیام چوب برای دریافت مشاوره و همچنین ارائه قیمت برای بازسازی ساختمان در تهران تماس میگیرند بیشتر سوالاتشان درباره مراحل بازسازی به ویژه بازسازی آشپزخانه که شامل تعویض کابینت ، سرامیک کف و همچنین کاشی ها می باشد. البته برخی از افراد نیز بیشتر تمایل دارند قسمت هایی شامل حمام و سرویس بهداشتی را که زیرمجموعه نوسازی ساختمان است ترمیم و باز طراحی نمایند.

خدمات خیام چوب در زمینه بازسازی و نوسازی

 • بازطراحی و بازسازی ساختمان در تهران
 • باز طراحی و بازسازی مجتمع های تجاری در تهران
 • نوسازی آپارتمان در تهران
 • نوسازی باغ و خانه های ویلایی در تهران
 • طراحی مجدد و نوسازی دفاتر اداری در تهران
 • تغییر دکوراسیون داخلی در تهران
 • ارائه خدمات مشاوره به صورت تلفنی آنلاین و حضوری بهجت بازسازی ساختمان در تهران

مشتریان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پروژه های بازسازی ساختمان که توسط مجموعه خیام چوب انجام شده است به صفحه پروژه های انجام شده در منوی اصلی وب سایت مراجعه نمایند.

اگر میخواهید به صورت رایگان درباره بازسازی منزل تان مشاوره دریافت نمایید، لطفاً اطلاعات تماس خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.  ×

  جهت ارتباط با مشاورین ما بر روی نام مشاور کلیک کنید.

  × چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟