بازسازی ساختمان | بازسازی خانه و منازل قدیمی در تهران

0 Comments
بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان چیست و چه مراحلی دارد؟

نوسازی منازل که به آن بازسازی ساختمان‌ نیز گفته می‌شود یکی از اموری است که امروزه در سراسر جهان به عنوان راهکاری رایج، برای جلوه بخشیدن به خانه‌های قدیمی، بناهای کوچک و آپارتمانی، ویلاها و… و افزایش میزان مقاومت این بناها، صورت می‌گیرد.

همان‌طور که می‌دانیم بسیاری از خانه‌ها و بناها در اثر عواملی از جمله گذشت زمان، زیبایی و هم‌چنین مقاومت اولیه خود را از دست می‌دهند. بنابراین با بازسازی نمودن این سازه‌ها می‌توان ظاهر آن‌ها را تغییر داد و یا به میزان مقاومت و استحکام آن‌ها اضافه کرد. در زبان عامیانه به این اقدامات، نوسازی گفته می‌شود.

تعریف کلی بازسازی ساختمان

بنابر تعریف کلی می‌توان گفت خدمات ساختمانی و بازسازی، شامل انجام یک سری فعالیت‌های کلی و یا جزئی است که برای تغییر در بنا و یا ظاهر آن انجام می‌گیرد. به طور کلی، ضعف در ساخت و ساز منازل موجب می‌شود تا بنای مورد نظر، قبل از آنکه عمر مفید خود را سپری کند به اقدامات و خدمات نوسازی و تعمیرات و بازسازی، نیاز پیدا کند.

تخریب ساختمان

از طرف دیگر در حال حاضر هزینه‌ای که صرف نوسازی یک بنا می‌شود به مراتب کم‌تر از هزینه خرید آن سازه است. بنابراین بازسازی و تعمیرات ساختمانی، اقدامی مقرون به صرفه است. در چنین مواقعی و قبل از شروع عملیات نوسازی لازم است حتما یک شرکت بازسازی و تعمیرات ساختمان مناسب پیدا کنیم تا این کار را با کیفیت مطلوب به انجام برسانند.

چنین شرکت‌هایی در ابتدا، سازه مورد نظر را بررسی می‌کنند و ویژگی‌های آن را در نظر می‌گیرند و سپس با کم‌ترین میزان هزینه و بدون آسیب به ساختمان‌ها نسبت به تعمیر و یا نوسازی آن‌ها اقدام می‌کنند.

بازسازی ساختمان غرب تهران

لازم به ذکر است که نوسازی ساختمان‌ها با توجه به نوع بناهای مورد نظر، با یکدیگر متفاوت است. اما در این زمینه به طور کلی چند عامل مد نظر قرار می‌گیرد. به طور معمول، مواقعی به این اقدام دست می‌زنند که تمام یا بخشی از بافت یک سازه در غرب تهران و یا دیگر نقاط، تخریب شده باشد.

در بسیاری از موارد نیز این اقدامات، به منظور افزایش دادن میزان مقاومت و یا استحکام سازه‌ها در برابر شرایط بد جوی از قبیل سیل و زلزله انجام می‌پذیرد. برای تغییر کاربری یک بنا نیز می‌توان آن را نوسازی کرد. در مواردی نیز برای تغییر دکوراسیون داخلی از این اقدامات بهره می‌برند.

بازسازی ساختمان غرب تهران

ایجاد تنوع نیز از دیگر اهداف انجام نوسازی است و یا از این طریق به مدرن کردن سازه مورد نظر دست می‌زنند. به طور کلی انجام چنین اقداماتی موجب می‌شود تا تاثیری خوب و مثبت بر روحیه افراد ساکن در بنای مورد نظر، ایجاد شود و به آن‌ها انگیزه و نشاط، تزریق کند.

لازم به ذکر است که هزینه بازسازی و تعمیرات ساختمان بسته به میزان تخریب آن و چگونگی عملیات نوسازی، متفاوت است. برای نمونه می‌توان گفت در صورتی که شما قصد داشته باشید دیوارهای یک سازه را مقاوم کنید و یا ترکیب کلی آن‌ها را را تغییر دهید به طور مسلم هزینه بیشتری، نسبت به زمانی که تنها علاقه دارید بخشی از قسمت‌های سطحی مانند کاغذ دیواری و یا کابینت را تغییر دهید، باید بپردازید.

از طرف دیگر در تعیین هزینه اینگونه اقدامات، عامل انتخاب مصالح و نوع متریالی که قصد دارید از آن‌ها استفاده کنید، نیز دارای اهمیت است. به طور حتم، استفاده از مصالح با کیفیت‌تر هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

بازسازی خانه چگونه صورت می‌گیرد؟

در این بخش، این گونه اقدامات شامل نوسازی بناها و خانه‌های کوچک و خانه‌های ویلایی، نوسازی خانه‌های چهل متری و بناها و خانه‌های کلنگی و قدیمی است. در ادامه به شرح مختصر هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

بازسازی خانه کلنگی

همان‌طور که می‌دانیم هر یک از خانه‌ها در دوره و زمانه‌ای خاص، ساخته می‌شوند. لازم به ذکر است که این گونه از بناها در اثر عواملی از جمله گذشت زمان، استحکام و دوام خود را از دست می‌دهند و پس از گذشت چندین سال، طرح و مدل آن‌ها قدیمی می‌شود و با مدل‌های جدید و متناسب با مد روز، تناسب ندارند. به اینگونه از بناها در اصطلاح خانه‌های قدیمی و یا در مواردی خانه‌های کلنگی گفته می‌شود.

بنابراین بازسازی خانه‌های کلنگی، به اقداماتی گفته می‌شود که طی انجام آن‌ها به بازسازی و تعمیر خانه کلنگی پرداخته می‌شود.

بازسازی خانه کلنگی تهران، با توجه به قدمت بالای اینگونه بناها و عدم امکان استفاده از آن‌ها به دلیل داشتن خطرات جانی برای ساکنین، دارای اصول و قواعد خاصی است. لازم به ذکر است که ریشه‌ای بودن پروسه نوسازی در این موارد موجب می‌شود تا خود مالک نتواند به چنین اقداماتی دست بزند.

بنابراین در چنین شرایطی لازم است حتما مجموعه این اقدامات، توسط یک شرکت بازسازی مناسب انجام شود. از طرف دیگر، قیمت بازسازی خانه کلنگی به مراتب کم‌تر از خرید یک خانه جدید است. هم‌چنین می‌توان گفت خانه کلنگی بازسازی شده، به اندازه یک خانه نو می‌تواند تحول آفرین باشد. بنابراین برای انجام این اقدامات می‌توان از یک گروه بازسازی خانه کمک گرفت.

بازسازی خانه قدیمی

در اینگونه از اقدامات یکی از مهم‌ترین نکات قابل توجه، انجام اصولی پروسه تخریب سازه مورد نظر است. در واقع می‌توان گفت کم‌ترین قصور و بی توجهی و بی تجربگی در اینگونه موارد، می‌تواند احتمال مخاطرات جدی جانی و مالی را در پی داشته باشد. چراکه انجام اینگونه عملیات‌ها، علاوه بر خود سازه مورد نظر، می‌تواند به ایجاد خسارت در ساختمان‌های اطراف نیز منجر گردد.

بنابراین برای انجام این اقدامات لازم است حتما استفاده از بعضی از ابزار و تجهیزات با احتیاط‌های ویژه همراه باشد. به طور نمونه باید از دریل مخصوص و متناسب با حد تخریب استفاده شود. از طرف دیگر برای انجام عملیات تخریب و سپس نوسازی خانه‌های قدیمی، باید حتما محل‌های عبور لوله‌های آب و برق از کف و دیواره‌های خانه، مورد شناسایی دقیق، قرار بگیرند.

بازسازی خانه های قدیمی

لازم به ذکر است که در حال حاضر بازسازی خانه قدیمی با کم‌ترین هزینه، امکان پذیر شده است. در طی مراحل بازسازی خانه قدیمی به جدید، لازم است اگر تاسیسات و لوله کشی بنا قدیمی شده‌اند در ابتدا به نوسازی و تعویض این بخش‌ها اقدام شود. در ادامه مراحل بازسازی خانه قدیمی، لازم است نمای بیرونی آن نیز مد نظر قرار بگیرد و سپس توجه به دکوراسیون داخلی بنا در بازسازی خانه‌های فرسوده، اهمیت دارد.

به طور کلی می‌توان گفت بازسازی خانه‌های قدیمی با کم‌ترین هزینه، امکانی است که توسط گروه‌های بازسازی خانه در تهران و دیگر شهرها، محقق می‌شود.

برای نمونه می‌توان این طور گفت که بازسازی خانه‌های قدیمی در تهران، فرایندی است که طی آن، بازسازی خانه‌های قدیمی به سبک سنتی و مدرن، اتفاق می‌افتد. عملیات بازسازی خانه قدیمی قبل و بعد از انجام نوسازی، از طریق تصاویر، گویاتر است. بنابراین در تصویر زیر، بازسازی خانه قدیمی قبل و بعد از انجام این پروژه، به نمایش در آمده است.

بازسازی خانه ویلایی

بازسازی خانه ویلایی قدیمی نیز طرفداران خاص خود را دارد. همان‌طور که می‌دانیم در حال حاضر با توجه به گسترش شهرنشینی، تعداد خانه‌های ویلایی در شهرهای بزرگ، کاهش یافته است. همین عامل نیز موجب شده تا عده زیادی از افراد به شهرهای شمالی بروند و به خرید ویلا در این مناطق اقدام کنند.

بعضی از افراد نیز به خرید یک خانه ویلایی قدیمی روی می‌آورند و سپس آن را نوسازی می‌کنند. اقدامات نوسازی در این موارد شامل بازسازی حیاط خانه ویلایی و یا ساختمان داخلی آن است.

بازسازی خانه‌های ویلایی قدیمی موجب می‌شود تا ویلای مورد نظر، مانند روز اول ساخت آن بنا، جذاب و صفا بخش باشد. در ادامه، عکس بازسازی خانه ویلایی آمده است که در این نمونه، بازسازی خانه ویلایی جنوبی، به تصویر کشده شده است.

بازسازی خانه کوچک

یکی دیگر از عملیات‌های نوسازی و یا مقاوم سازی که در حال حاضر در بسیاری از نقاط کشور انجام می‌گیرد عملیات مربوط به نوسازی خانه‌های کوچک است.

در حقیقت می‌توان گفت این گونه از اقدامات در زمره اقداماتی به شمار می‌رود که به منظور افزایش فضای این بناها انجام می‌گیرد.

بنابراین با استفاده از این امکان، می‌توان کارایی فضای مورد نظر را در یک سازه و بنای کوچک، افزایش داد. به طور کلی می‌توان گفت در بسیاری از موارد، طراحی نادرست داخلی این ساختمان‌ها در هنگام ساخت و ساز اولیه، موجب شده تا فضای داخلی آن‌ها کوچک‌تر از آنچه هست به نمایش گذاشته شود.

بازسازی خانه های قدیمی در تهران

لازم است بدانید که نوسازی خانه کوچک در اینگونه از موارد شامل چندین بخش متنوع است. از طرف دیگر این عملیات شامل بازسازی خانه‌های کوچک قدیمی و یا خانه‌های جدید است.

به طور کلی می‌توان گفت مدل بازسازی خانه کوچک، به نحوی است که موجب می‌شود این بناها و سازه‌ها بزرگ‌تر و دلبازتر و هم‌چنین جالب توجه به نظر برسند.

در این موقعیت‌ها لازم است حتما در نظر داشته باشیم که وجود برخی از بخش‌ها در این بناها از جمله دیوارهای گچی و یا آجری که از آن‌ها برای جدا کردن اتاق‌ها استفاده شده است و یا برای تفکیک فضای آشپزخانه از دیگر فضاها به کار برده می‌شوند، می‌تواند خانه مورد نظر را کوچک‌تر از حد معمول آن نشان دهد و این فضا را دلگیر کند.

بنابراین در هنگام نوسازی این سازه‌ها و در صورتی که این دیوارها حایل نیستند بهتر است تخریب شوند و به جای آن‌ها از طرح‌های امروزی‌تر استفاده شود.

بازسازی خانه‌های چهل متری

در بسیاری از موارد، خدمات بازسازی منزل شامل نوسازی خانه‌های چهل متری کوچک است. به طور معمول نوسازی این بناها نیز، به منظور افزایش فضا انجام می‌گیرد. در اینگونه از موارد طراحان و شرکت‌های نوسازی سعی می‌کنند از کوچک‌ترین و محدودترین فضاهای موجود در بنا، استفاده کنند تا سازه مورد نظر به بهترین نحو ممکن، نوسازی شود.

بازسازی آپارتمان به چه صورت است؟

در بسیاری از موارد هدف از انجام عملیات نوسازی در خانه‌ها تنها تعمیر قسمت‌های آسیب دیده آن بنا نیست. علاوه بر این هدف، می‌توان برای تغییر کاربری بخش‌هایی از فضای داخلی نیز از خدمات بازسازی آپارتمان بهره برد. لازم به ذکر است که تعمیرات و بازسازی آپارتمان، لازم است حتما به نحوی انجام شود که یک بنای متوسط را به یک آپارتمان شیک و لوکس امروزی مبدل گرداند.

بازسازی آپارتمان در تهران

به طور کلی می‌توان گفت خدمات بازسازی و تعمیرات منزل در تهران، شامل بازسازی آپارتمان قدیمی، خدمات بازسازی سرویس بهداشتی، بازسازی آپارتمان کوچک و …. است.

بازسازی آپارتمان‌های کوچک

لازم به ذکر است که خدمات بازسازی خانه و هم‌چنین آپارتمان‌های کوچک و بزرگ، فعالیتی زمانبر است. در اینگونه از موارد به طور معمول، گروه نوسازی مورد نظر، زمان طراحی و بازسازی آپارتمان و یا بنای مربوطه و تعمیرات مختص آن را اعلام می‌کنند.

به طور کلی لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که این زمان، به طور تقریبی، بیشتر از زمانی است که شما از قبل در نظر گرفته‌اید. چراکه انجام این امور، نیازمند دقت است.

بنابراین در هنگام انجام این خدمات باید صبر و شکیبایی پیشه کنید تا استانداردهای لازم در این زمینه به نحوی مطلوب، اجرا گردد.

هزینه بازسازی آپارتمان در تهران

لازم به ذکر است که هزینه بازسازی منزل، قابل پیش بینی است. به طور کلی می‌توان گفت برآورد متوسط هزینه بازسازی آپارتمان قبل از انجام این اقدامات، بر مدیریت مالی پروژه و هم‌چنین کنترل نقدینگی، بسیار موثر است.

هزینه بازسازی ساختمان در تهران

به طور معمول بازسازی و نوسازی منزل در چنین شرایطی چند گزینه را در بر می‌گیرد و شامل نرخ خدمات لوله کشی آب و فاضلاب، سیم کشی برق و تلفن، گچ بری، رنگ و نقاشی بنای مورد نظر، نوسازی آشپزخانه، نوسازی پذیرایی و نورپردازی آن، سرویس بهداشتی و خدمات مربوط به این بخش است.

شرکت بازسازی آپارتمان در تهران

به طور کلی و با انجام یک جستجوی بسیار ساده در صفحات اینترنتی، می‌توان صدها شرکت برای انجام نوسازی بنا و ساختمان‌ها را پیدا کرد. اما نکته قابل ذکر این است که تمامی این مراکز، این امور را با کیفیت یکسانی، به انجام نمی‌رسانند.

بنابر این عامل لازم است حتما به دنبال یافتن شرکتی باشید که می‌تواند این اقدامات را با کیفیت بهتری برای شما انجام دهد. بنابراین باید از قبل در نظر بگیرید که آیا به پیمانکار سنتی نیاز دارید و یا می‌خواهید پیمانکاری را انتخاب کنید که برای انجام این امور، به اندازه کافی، آموزش دیده است.

بازسازی ساختمان خیام چوب

از جمله اصول لازم برای یافتن یک شرکت مناسب برای خدمات نوسازی منازل و ساختمان‌ها، استخدام نمودن یک تیم حرفه‌ای است که اعضای آن قادر باشند خدمات بهتر و با کیفیت بالاتری را ارائه دهند. پس برای چنین کاری، لازم است تحقیق بیشتری به عمل آورید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *