انتخاب قرنیز ام دی اف مناسب برای پارکت لمینت ام دی اف

0 Comments
قرنیز ام دی اف

انتخاب قرنیز ام دی اف مناسب برای پارکت لمینت ام دی اف

هرچه ارتفاع قرنیزها شما کوتاه تر باشد ارتفاع سقف را بلندتر و فضا را بزرگتر نشان می دهد. هم چنین در مورد دیوارها این مورد صدق می کند، قرنیزهای با ارتفاع بلند ۱۳ سانتی و رنگ تیره، یک دیوار معمولی را کوتاه تر از اندازه واقعی به نمایش می گذارد. استفاده از تابلوهای بزرگ را بر روی چنین دیوارهایی پیشنهاد نمی کنیم زیرا قرنیزها باعث کوتاه شدن دیوار شده و تابلوهای زیاد و بزرگ دیوار را محدود و بی هویت میکند. بعد از نصب پارکت لمینت ها قرنیزها با ارتفاع معمولی حدود ۹ سانتی متر دیوار را کاملا کادر بندی شده و با ارتفاع استاندارد نشان می دهد، حس کوتاه بودن دیوار را از بیننده می گیرند و قدرت مانور بیشتری را به طراح میدهند. قرنیزها معمولا در کف ها با ارتفاع ۹ سانتی متری در نظر گرفته می شود تا با حالت قوی تری فضا را کادر بندی کند.

ارتفاع قرنیز ام دی اف

هرچه ارتفاع قرنیز ام دی اف شما کوتاه تر باشد ارتفاع سقف را بلندتر و فضا را بزرگتر نشان می دهد. هم چنین در مورد دیوارها این مورد صدق می کند، قرنیز ام دی اف با ارتفاع بلند ۱۳ سانتی و رنگ تیره، یک دیوار معمولی را کوتاه تر از اندازه واقعی به نمایش می گذارد. استفاده از تابلوهای بزرگ را بر روی چنین دیوارهایی پیشنهاد نمی کنیم زیرا قرنیز ام دی اف باعث کوتاه شدن دیوار شده و تابلوهای زیاد و بزرگ دیوار را محدود و بی هویت میکند. قرنیز ام دی اف با ارتفاع معمولی حدود ۹ سانتی متر دیوار را کاملا کادر بندی شده و با ارتفاع استاندارد نشان می دهد، حس کوتاه بودن دیوار را از بیننده می گیرند و قدرت مانور بیشتری را به طراح میدهند. قرنیز ام دی اف معمولا در کف ها با ارتفاع ۹ سانتی متری در نظر گرفته می شود تا با حالت قوی تری فضا را کادر بندی کند.

انتخاب رنگ قرنیز ام دی اف

با کوتاه گرفتن ارتفاع قرنیز ام دی اف و استفاده از رنگ های روشن برای آن، می توان حد فاصل بین سقف و کف را نامشخص کرد و این دو قسمت را به هم نزدیکتر و کاملا یکی نشان داد. برای ایجاد حد فاصل بیشتر بین دیوار و کف، و جداسازی این دو قسمت از هم، بهتر است از قرنیز ام دی اف با ارتفاع معمولی و رنگ های تیره و تند استفاده کرد. که شاید در فضاهای کوچک کمی فضا را فشرده تر نشان دهد. اگر مایل هستید کف فضا بزرگتر و وسیع تر به نظر برسد، رنگ قرنیز ام دی اف را با رنگ کف یکی در نظر بگیرید یا قسمت مرکزی کف را روشن در نظر گرفته و حاشیه کف را هم رنگ قرنیز ام دی اف ، کمی تیره تر انتخاب کنید تا قسمت مرکزی کف بیشتر خودنمایی کند. اگر رنگ قرنیز ام دی اف با رنگ دیوارها یکی باشد، قرنیز کاملا محو شده و در فضا به هیچ وجه خودنمایی نمی کند. قرنیز ام دی اف پهن سفید رنگ دور تا دور دیوار، می تواند دیوار را از زمین جدا کند، به این ترتیب چشم در این قسمت استراحت کرده و فضا را یک دست به نمایش می کشد که برای رفع یکنواختی، قالیچه ها به کمک فضا می آیند تا رنگ را به محیط و کف وارد سازند و این حس را از فضا بگیرند. قرنیز ام دی اف پهن با رنگ های تیره مانند نواری دور اتاق می چرخد و چشم را به دنبال خود می کشد و حس قوی تری در تفکیک و مشخص کردن حدود فضا دارد. در فضاهای باریک نیز باید از قرنیز ام دی اف با ارتفاع کوتاه و به رنگ تیره در فضاهای باریک، انتهای فضا را جلوتر نشان می دهند در نتیجه فضا کوتاه تر به نظر می آید. استفاده از قرنیز ام دی اف روشن باعث بزرگی فضا شده و حدی برای دیوارها و کف قائل نیست، در نتیجه فضا کاملا یکدست و بزرگ به نظر می رسد. مقاله درباره  قرنیزهای ام دی اف را هم مطالعه نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *