آموزش نصب کاشی بین کابینتی

0 Comments
آموزش نصب کاشی بین کابینتی

نصب کاشی بین کابینتی یکی از کارهایی است که می توانید برای زیباتر شدن فضای آشپزخانه از آن استفاده کنید. بین کابینتی به راحتی و با استفاده از چسب آکواریوم قابل نصب بر روی دیوار مابین کابینت های آشپزخانه است و خیلی سریع کار نصب به پایان می رسد.

با وجود ساده بودن نصب بین کابینتی ، ممکن است برای اولین بار کار چندان ساده ای هم نباشد. به خصوص تراز کردن کاشی ها و قرار دادن شان در یک خط مستقیم ، نیاز به دقت ، تجربه و ابزار کار مخصوص دارد. اما با همه این موارد برای افرادی که دوست دارند خودشان این کار را انجام دهند ، در این مطلب آموزش نصب کاشی بین کابینتی را همراه با تصویر و ویدئو توضیح خواهیم داد.

اندازه گیری دیوار بین کابینت ها

برای اینکه مشخص شود به چه تعداد تایل بین کابینتی نیاز دارید ، باید اندازه دیوار مورد نظر برای نصب کاشی ها را بدست آورید. اندازه گیری دقیق می تواند در کاهش هزینه نصب کاشی موثر باشد.

آموزش نصب کاشی بین کابینتی
 • اگر می خواهید فقط یک دیوار را کاشی کنید ، فقط طول و عرض دیوار را بدست آورید و در هم ضرب کنید. با اینکار می توانید مساحت لازم برای نصب کاشی بین کابینتی را محاسبه کنید.
 • هر تایل کاشی بین کابینتی ۳۰ در ۳۰ سانتیمتر است. بنابراین در حین اندازه گیری و برش کاشی ها به این نکته توجه کنید.
 • پیش از برش و نصب کاشی ها به محل قرار گیری کلید و پریز هایی که بر روی دیوار آشپزخانه نصب هستند ، دقت کنید.
 • برای محاسبه قیمت کاشی بین کابینتی مورد نیاز باید مساحت دیوار آشپزخانه را بدست آورده و بر مساحت یک تایل تقسیم کنید. سپس عدد بدست آمده هر چه بود باید در قیمت کاشی بین کابینتی ضرب شود. البته بهتر است که ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر در نظر بگیرید. زیرا اگر نصاب ماهری نباشید ممکن است تعدادی از کاشی ها را خراب کنید.

گاهی محاسبه قیمت کاشی بین کابینتی کمی دشوار خواهد بود برای همین بهتر است ابعاد دیوار مورد نظرتان را بدست آورده و برای اطلاع از قیمت با تلفن ۰۲۱۴۴۷۶۴۰۳۰ واحد فروش خیام چوب تماس بگیرید.

آماده سازی دیوار برای نصب کاشی ها

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

پیش از شروع به نصب کاشی ها باید تماس وسایل آشپزخانه را از روی کابینت بردارید و چیزی جلوی دیوار نباشد. اگر لازم شد می بایست اجاق گاز را کمی جلو بکشید تا جا برای نصب کاشی های بین کابینتی وجود داشته باشد. هرچند توصیه می شود اجاق گاز را بصورت کامل کنار بکشید.

بهتر است روی کابینت ها را با استفاده از مقوا و پلاستیک ضخیم بپوشانید تا در حین کار خط و خش روی صفحه کابینت نیفتد. همچنین می توانید با استفاده از نوار چسب و نایلون تمام صفحه کابینت و بدنه و درب های آن را بپوشانید.

برای باز کردن کلید و پریزها ابتدا برق را قطع کنید تا در شرایط ایمن کار نصب کاشی ها را انجام دهید.

آموزش زیر سازی دیوار برای نصب کاشی بین کابینتی

آموزش نصب کاشی بین کابینتی
 • ابتدا سوراخ هایی که روی دیوار وجود دارد را با استفاده از بتانه نرم پر کنید و بعد از خشک شدن با یک سمباده نرم سطح دیوار را یکدست کنید.
 • معمولا دیوار پشت اجاق گاز چرب و روغنی است. برای تمیز کردن چربی از روی دیوار می توانید از شوینده های معمولی مانند مایع ظزفشویی و اسکاچ نرم استفاده کنید. اما اگر لایه چربی ضخیم و کهنه شده باشد بهتر از پودر رخشا یا پرایمر برای تمیز کردن دیوار استفاده کنید.
 • اگر دیوار بین کابینت ها رنگی شده باشد با استفاده از فسفات سدیم می توانید رنگ را از روی دیوار پاک کنید.
 • حتی اگر دیوار آشپزخانه کاملا تمیز و بدون مشکل بود ، باز هم با استفاده از یک اسفنج نرم و مرطوب بر روی دیوار بکشید تا هیچ گرد و غباری بر روی دیوار نباشد.

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

 • کاشی را بر روی دیوار قرار داده و کاملاً به گوشه بچسبانید. طرف دیگر دیوار را علامت بزنید تا نقطه شروع چسباندن کاشی های بعدی مشخص شود. (البته این کار توسط نصاب بین کابینتی در مجموعه خیام چوب ، با استفاده از دستگاه لیزری مخصوص انجام می شود).
 • برای نصب کاشی ها در یک سطح صاف می توانید از تراز جیوه ای استفاده کنید. و هربار محل نصب کاشی بعدی را با استفاده از متر شخص کرده و علامت گذاری کنید.
 • برای قسمت هایی که نیاز به تغییر اندازه کاشی است می توانید با استفاده کاتر یا موکت بر تایل های بین کابینتی را به اندازه دلخواه برش بزنید.

چسباندن کاشی بین کابینتی

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

برخی از تایل های بین کابینتی که سبک وزن هستند را می توانید با استفاده از چسب آکواریوم به دیوار بچسبانید. برای این منظور باید فضای پشت تایل ها را کاملا به چسب اغشته کنید تا پس از چسباندن روی دیوار کاملا محکم شود.

برای کاشی های بین کابینتی شیشه ای و استیل که وزن بیشتری دارند بهتر از ملات مخصوص استفاده کنید که ظاهری شبیه به سیمان معمولی دارد ولی قدرت چسبندگی آن بیشتر می باشد.

برخی از انواع تایل ها نیازی به چسب برای نصب بر روی دیوار ندارند. این محصولات را به عنوان کاشی بین کابینتی پشت چسب دار می شناسند که هم ارزان قیمت تر از انواع دیگر کاشی ها بوده و هم نصب آنها سریعتر و راحت انجام می شود.

پس از نصب بین کابینتی چه باید بکنیم؟

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

بعد از اینکه کار نصب کاشی های بین کابینتی به اتمام رشید برای پر کردن فضای بین کاشی ها و یکدست شدن نمای دیوار آشپزخانه ، لازم است تا با استفاده از دوغاب مخصوص و یک تکه اسفنج سطح بین کابینتی ها را یکدست کنیم.

البته همه تایل ها نیازی به استفاده از دوغاب ندارند و فضای خالی بین قطعات کاشی ها مشخص نیست.

معمولا بر روی تمام کاشی های بین کابینتی یک لایه پلاستیک شفاف و بسیار نازک وجود دارد که در حین تولید و برای جلوگیری از خط و خش و کثیفی بر روی تایل ها کشیده می شود. برای اینکه زیبایی فضای آشپزخانه پس از نصب کاشی های بین کابینتی مشخص شود ، بهتر است روکش پلاستیکی آنها را بردارید تا شفافیت و درخشندگی تایل ها نمایان شود.

توصیه می شود حداقل ۲۴ ساعت پس از نصب کاشی ها لوازم آشپزخانه و اجاق گاز را مجدداً نصب نکنید تا چسب پشت بین کابینتی کاملا خشک شده و خود را بگیرد. اینکار می تواند در افزایش طول عمر مفید این محصولات مفید باشد.

نکته پایانی

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

امیدواریم که این مقاله با عنوان آموزش نصب کاشی بین کابینتی برای شما مفید بوده باشد و با استفاده از راهنمای تصویری که در این مطلب قرار داده شده است توانسته باشید خودتان کاشی ها را نصب کنید. اما اگر دوست دارید نتیجه کار بهتر باشد و می توانید برای کمک گرفتن از نصاب بین کابینتی با تلفن ۰۲۱۴۴۷۶۴۰۳۰ مجموعه خیام چوب تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *