نصب کاشی بین کابینتی یکی از کارهایی است که می توانید برای زیباتر شدن فضای آشپزخانه از آن استفاده کنید. بین کابینتی به راحتی و با استفاده از چسب آکواریوم قابل نصب بر روی دیوار مابین کابینت های آشپزخانه است و خیلی سریع کار نصب به پایان می رسد.

با وجود ساده بودن نصب بین کابینتی ، ممکن است برای اولین بار کار چندان ساده ای هم نباشد. به خصوص تراز کردن کاشی ها و قرار دادن شان در یک خط مستقیم ، نیاز به دقت ، تجربه و ابزار کار مخصوص دارد. اما با همه این موارد برای افرادی که دوست دارند خودشان این کار را انجام دهند ، در این مطلب آموزش نصب کاشی بین کابینتی را همراه با تصویر و ویدئو توضیح خواهیم داد.

اندازه گیری دیوار بین کابینت ها

برای اینکه مشخص شود به چه تعداد تایل بین کابینتی نیاز دارید ، باید اندازه دیوار مورد نظر برای نصب کاشی ها را بدست آورید. اندازه گیری دقیق می تواند در کاهش هزینه نصب کاشی موثر باشد.

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

گاهی محاسبه قیمت کاشی بین کابینتی کمی دشوار خواهد بود برای همین بهتر است ابعاد دیوار مورد نظرتان را بدست آورده و برای اطلاع از قیمت با تلفن ۰۲۱۴۴۷۶۴۰۳۰ واحد فروش خیام چوب تماس بگیرید.

آماده سازی دیوار برای نصب کاشی ها

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

پیش از شروع به نصب کاشی ها باید تماس وسایل آشپزخانه را از روی کابینت بردارید و چیزی جلوی دیوار نباشد. اگر لازم شد می بایست اجاق گاز را کمی جلو بکشید تا جا برای نصب کاشی های بین کابینتی وجود داشته باشد. هرچند توصیه می شود اجاق گاز را بصورت کامل کنار بکشید.

بهتر است روی کابینت ها را با استفاده از مقوا و پلاستیک ضخیم بپوشانید تا در حین کار خط و خش روی صفحه کابینت نیفتد. همچنین می توانید با استفاده از نوار چسب و نایلون تمام صفحه کابینت و بدنه و درب های آن را بپوشانید.

برای باز کردن کلید و پریزها ابتدا برق را قطع کنید تا در شرایط ایمن کار نصب کاشی ها را انجام دهید.

آموزش زیر سازی دیوار برای نصب کاشی بین کابینتی

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

چسباندن کاشی بین کابینتی

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

برخی از تایل های بین کابینتی که سبک وزن هستند را می توانید با استفاده از چسب آکواریوم به دیوار بچسبانید. برای این منظور باید فضای پشت تایل ها را کاملا به چسب اغشته کنید تا پس از چسباندن روی دیوار کاملا محکم شود.

برای کاشی های بین کابینتی شیشه ای و استیل که وزن بیشتری دارند بهتر از ملات مخصوص استفاده کنید که ظاهری شبیه به سیمان معمولی دارد ولی قدرت چسبندگی آن بیشتر می باشد.

برخی از انواع تایل ها نیازی به چسب برای نصب بر روی دیوار ندارند. این محصولات را به عنوان کاشی بین کابینتی پشت چسب دار می شناسند که هم ارزان قیمت تر از انواع دیگر کاشی ها بوده و هم نصب آنها سریعتر و راحت انجام می شود.

پس از نصب بین کابینتی چه باید بکنیم؟

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

بعد از اینکه کار نصب کاشی های بین کابینتی به اتمام رشید برای پر کردن فضای بین کاشی ها و یکدست شدن نمای دیوار آشپزخانه ، لازم است تا با استفاده از دوغاب مخصوص و یک تکه اسفنج سطح بین کابینتی ها را یکدست کنیم.

البته همه تایل ها نیازی به استفاده از دوغاب ندارند و فضای خالی بین قطعات کاشی ها مشخص نیست.

معمولا بر روی تمام کاشی های بین کابینتی یک لایه پلاستیک شفاف و بسیار نازک وجود دارد که در حین تولید و برای جلوگیری از خط و خش و کثیفی بر روی تایل ها کشیده می شود. برای اینکه زیبایی فضای آشپزخانه پس از نصب کاشی های بین کابینتی مشخص شود ، بهتر است روکش پلاستیکی آنها را بردارید تا شفافیت و درخشندگی تایل ها نمایان شود.

توصیه می شود حداقل ۲۴ ساعت پس از نصب کاشی ها لوازم آشپزخانه و اجاق گاز را مجدداً نصب نکنید تا چسب پشت بین کابینتی کاملا خشک شده و خود را بگیرد. اینکار می تواند در افزایش طول عمر مفید این محصولات مفید باشد.

نکته پایانی

آموزش نصب کاشی بین کابینتی

امیدواریم که این مقاله با عنوان آموزش نصب کاشی بین کابینتی برای شما مفید بوده باشد و با استفاده از راهنمای تصویری که در این مطلب قرار داده شده است توانسته باشید خودتان کاشی ها را نصب کنید. اما اگر دوست دارید نتیجه کار بهتر باشد و می توانید برای کمک گرفتن از نصاب بین کابینتی با تلفن ۰۲۱۴۴۷۶۴۰۳۰ مجموعه خیام چوب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *