آموزش نحوه نصب کاغذ دیواری

0 Comments
آموزش نصب کاغذ دیواری

آموزش نحوه نصب کاغذ دیواری : در این مطلب با نحوه نصب کاغذ دیواری آشنا می شوید. احتمالا تا حالا در موقع نقاشی کردن ، با یکسری مشکلات مواجه شده باشید. مشکلاتی مانند بوی رنگ و تینر و مدت رمانی که باید از دیوارها مواظبت نمایید تا رنگ دیوارها خشک شوند. ولی نصب کاغذ دیواری ، علاوه بر افزایش سرعت انجام کار، به دلیل استفاده کردن از چسب محصوص کاغذ دیواری که با آب ترکیب می شود نه تنها هیچ بوی آزار دهنده ای ندارد بلکه به سرعت هم خشک می  شوند. بعد از اینکه کاغذ دیواری را نصب کردید، امکان دارد مقداری چسب از درزهای کاغذ دیواری بیرون بزند که این امری طبیعی است و با استفاده از یک اسفنج نم دار می توانید آن ها را پاک کنید. اما اگر خودتان می خواهید کاغذ دیواری را نصب کنید بهتر است پیش از آموزش نحوه نصب کاغذ دیواری شما را با ابزارهای نصب کاغذ دیواری آشنا کنیم. ابزارهایی مانند میزکار ، تیغ موکت بری و کاردک ، خط کش و قلمو از مواردی هستند که به عنوان ابزار کار برای نصب کاغذ دیواری مورد استفاده قرار می گیرند.

آموزش نحوه نصب کاغذ دیواری

بعد از اینکه لوازم مورد نیاز نصب کاغذ دیواری را تهیه کردید ، باید حدود یک و نیم متر وسایل خود را از دیوار فاصله دهید تا فضای لازم برای قرار دادن چهارپایه و یا نردبان ایجاد شود. اگر میز کاغذ دیواری ندارید می توانید از میز نهار خوری استفاده نمایید. چسب کاغذ دیواری را می توانید از رنگ فروشی ها یا ابزار فروشی ها تهیه نمایید و نحوه ترکیب چسب کاغذ دیواری را از فروشنده بپرسید. نحوه ترکیب چسب کاغذ دیواری به این صورت است که پودر چسب کاغذ دیواری را که شبیه به گچ است با آب و مفداری چسب چوب ترکیب می کنید تا برای استفاده آماده شود. در انتخاب چسب کاغذ دیواری دفت کنید چون کیفیت چسب مهمترین عامل در نصب کاغذ دیواری به حساب می آید. برای تریکیب بهتر و یکنواخت تر چسب پیشنهاد می کنیم که از یک دریل که سر آن را مانند همزن های آشپزخانه درست که اید را برای ترکیب چسب کاغذ دیواری استفاده نمایید.

زیر سازی کاغذ دیواری

آموزش نحوه نصب کاغذ دیواری ، زیر سازی کاغذ دیواری : بعد از اینکه تمام لوازم مورد نیاز کار نصب کاغذ دیواری را فراهم کردید باید زیر سازی دیوار مورد بررسی قرار بگیرد. اگر دیواری که می خواهید بر روی آن کاغذ دیواری نصب کنید دارای نم باشد باید ابتدا نم را برطرف کنید و بعد علت ایجاد نم دیوار را بطور کامل و اساسی برطرف نمایید. تا پس از نصب کاغذ دیواری دچار مشکل نشوید. حتما به یاد داشته باشید که کلید و پریزها را باز کنید و تمام بخش های نم دار دیوار را با کاردک کاملا بتراشید و تا عمق چند سانتیمتر این کار را انجام دهید تا تمام گچ های خیس روی دیوار برداشته شود و آثار نم دیوار به کلی از بین برود. بعد از این که به منبع ایجاد نم دیوار رسیدید آن را بر طرف کرده و مجددا دیوار را گچ کنید. بعد از اینگه گچ دیوار بطور کامل خشک شد کار نصب کاغذ دیواری را ادامه میدهیم. قسمت هایی از دیوار را که تازه گچ کاری کرده اید را باید با روغن الیف پوشش دهید این روغن را می توانید از رنگ فروشی ها تهیه کنید از این روغن برای زیرسازی رنگ هم استفاده میشود. دقت داشته باشید که اگر دیوار شما رنگ نشده باشد بهتر است تمام دیوار را با این روغن بطور کامل پوشش دهید. بعد از اتمام این مرحله از زیر سازی کاغذ دیواری ، دیوار را بازبینی کنید تا ترک یا شکافی بر روی دیوار وجود نداشته باشد. اگر متوجه شکافی بر روی دیوار شدید با بتونه شکاف را برطرف کنید. اگر ترک های دیوار زیاد باشد مشاهده میکنید که دیوار لکه شده و اگر کاغذ دیواری که انتخاب کردید نازک باشد ممکن است این لکه ها از پشت کاغذ دیواری شما مشخص باشد پس بهتر است که یک لایه رنگ روغن استر هم بر روی یوار بزنید تا دیوار یکنواخت تر شود. حالا ترکیبی از چسب کاغذ دیواری و سریش درست کنید و به وسیله قلمو دیوار ها را آغشته کنید. این کار سبب برطرف شدن گرد و غبار از روی دیوار می شود و کاغذ دیواری محکم تر بر روی دیوار نصب می شود. اگر رادیاتور دارید حتما آن ها را خاموش کنید و در صورت امکان آن ها را از دیوار باز کنید تا بتوانید راحت تر پشت آن ها را کاغذ دیواری کنید.

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

برای نصب کاغذ دیواری ابتدا باید به اندازه ۵ تا ۱۰ سانتی متر بلندتر از ارتفاع دیوار برش میزنیم و روی میزکار قرار میدهیم. البته دفت کنید که فقط می بایست قد اول را به اینصورت برش بزنید و قواره های بعدی را باید با توجه به طرح کاغذ دیواری ببرید. موردی که باید همواره به آن دقت کنید جوری طرح است. به این معنی که بعد از چسباندن قواره اول کاغذ دیواری، اگر کاغذ دیواری که انتخاب کرده اید طرح دار باشد باد قواره های بعدی را طوری برش بزنید که طرح کاغذ دیواری ادامه پیدا کند. برای اینکه قواره دوم کاغذ دیواری را برش بزنید دقت کنید که برای جوری طرح که بیان شد ممکن است در قواره دوم نیاز داشته باشید تا قواره دوم را حدو ۶۰ سانتیمتر بلندتر برش بزنید. بعد از اتمام برش یک رول کامل بهتر است که کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کنید. برای چسب زدن کاغذ دیواری باید چسب را از مرکز به سمت لبه های کاغذ دیواری آغشته نمایید و از چسب زدن بیش از اندازه لبه ها خود داری کنید. حالا باید بخش های چسب خورده را بر روی یکدیگر قرار دهید و تا مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد کاغذ دیواری را از سمت بالای دیوار به سمت پایین دیوار نصب نمایید. اگر اولین قواره را به خوبی و عمود نصب کنید، بقیه قواره ها بصورت عمودی نصب می شوند. در این زمان باید با کاردک پلاستیکی مخصوص چسب را از مرکز به سمت لبه ها پخش کنید. بعد از این کار باید به وسیله خط کش و کاردک لبه های اضافی بالای دیوار را با تیغ موکت بری برش بزنید. دقت داشته باشید که اگر کاغذ دیواری شما از جنس نانوون یا پیپر باشد به دلیل نازک بودن کاغذ دیواری باید ابتدا چسب را به دیوار بزنید و بعد کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب نمایید.

نصب کاغذ دیواری


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *